Haber

Site Rengi

20.01.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilgiler
REKLAM ALANI

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun, hem görsel olarak hemde fonksiyonel olarak büyük önem taşıyan bir organdır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatı olacak kişiler, sadece görsel görünümlerini değil, bunun yanında nefes alma sorunlarını da gidermeyi amaçlamalıdır. Tüm bunların dışında travmalara bağlı gelişen şekil bozukluklarını düzeltmek amaçlıda burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Özellikle burnun kemerli olması, büyük olması, uzun olması, burun ucunun düşük olması ve burun deliklerinin büyüklüğü gibi şikayetler doğrultusunda burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır.

Burun estetiği yaptıracak kişiler, genellikle plastik cerrahi uzmanı ya da kulak burun boğaz uzmanı arasında bir tercih yapmaktadır. Burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, burnunda nelerin değişmesini istediğini doktora tam olarak anlatmalı ve işinde uzman bir cerrah seçme konusunda dikkatli davranmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı yapılacak kişilerde, yaş kriteri dikkate alınmamaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında, kas iskelet sisteminin gelişimini tamamen tamamlamış olması esas alındığı için özellikle çocuklarda, bu evrenin tamamlanması beklenmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Hangi teknikler Uygulanmaktadır

Burun estetiği ameliyatlarında açık ve kapalı ameliyat olarak 2 teknik kullanılmaktadır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, hastanın hangi teknik kullanılarak tedavi edileceğine karar verilmektedir. Burun estetiği ameliyatı sırasında herhangi bir sorun oluşmaması halinde ameliyat 2 saat içinde tamamlanmaktadır.

-Açık Ameliyat: Bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra, burunun iç ve dış bölümlerine kesikler açılmaktadır. Açılan bu kesikler sayesinde cerrah daha geniş bir görüş açısı kazanır ve bu sayede  burunun iç bölgesinde yer alan kıkırdaklar daha rahat düzeltilebilir. Basit cerrahi işlem gerektiren uygulamalarda genelde bu yöntem kullanılmaktadır. Açık ameliyat sayesinde özellikle burnun uç kısmında yer alan sağlıksız oluşumlar giderilmektedir. Ameliyat sonrasında, burun arasına atılan küçük kesinin izi hafifte olsa kalabilmektedir. Fakat dikiş izleri iyileşme gösterdikçe, küçük kesi izi de kaybolacaktır.

-Kapalı Ameliyat: Bu teknik uygulanırken oluşturulan kesikler burunun iç kısmına atılmaktadır. Bu sayede dışarıdan görünen herhangi bir yara izi oluşmamaktadır. Burun içinden yapılan kesikler sayesinde burun ucu ve burun sırtına kadar ulaşılır. Böylece tamamen burun içinden gerekli kemik ve kıkırdak düzeltme uygulamaları yapılır. Kapalı ameliyat yöntemi, açık ameliyata göre daha zor bir yöntemdir. Uygulamayı yapan uzmanın ekstra dikkat ve özen göstermesi gerekmektedir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ