Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA
REKLAM ALANI

Bayanlar özellikle burun estetiğine daha çok ilgi gösteriyorlar. Çünkü güzel bir buruna sahip olmak bir anda yüzün çehresini olumlu anlamda değiştirmekle kalmıyor yüze karakter kazandırıyor. Türkiye burun estetiği konusunda son yıllarda büyük bir gelişme gösteriyor. Yurt dışından dahi doktorlarımıza burun estetiği için gelen yabancı vatandaşların sayısı bir hayli fazladır. Türkiye’deki estetisyenler genelde doğal görünümlü bir burun elde etme çabasındalar. Bu konuda da çok titiz davranıyorlar.

Doktorların tabiri ile rinoplasti yani burun estetiğinde ilk öncelik verilen konu, hastanın sağlığı daha sonra görüntüsüdür. Burun insan yüzünün tam ortasında bulunduğu için yüze şekil verme açısından en etkili uzuvdur. Dolayısıyla burun estetiğinin yüze uygun olması çok önemlidir. Yani burun ameliyattan sonra yüze göre ne küçük ne de büyük gözükmemesi gerekir. Bunu sağlamak için genelde hastanın isteği ile doktorların tavsiye ettiği burun şekli arasında tartışmalar yaşanır. Ancak bu bağlamda istekten çok doktor tavsiyesini dinlemek ve orta yolu bulmak daha önemlidir.

HANGİ DURUMLARDA BURUN ESTETİĞİ YAPILIR?

Burnunuzu beğenmemek, nefes almada zorlanma ve buruna alınan darbeden dolaya oluşan hasarlar burun estetiğinin başlıca sebeplerindendir. Her hangi bir nedenden dolayı kadın ya da erkeklerin burun estetiği olduktan sonra görüntünün öneminden çok rahat nefes alıp verme durumu gözetlemeli. Daha sonraki aşama burun görüntüsüne bakmaktır. Kemerli bir görünüm olmaması, burun deliklerinin orantısı, burun ucunun düşme olasılığı,burun etrafında olabilecek çökmeler ve burun ile kaş ve dudak mesafesi gibi konulara dikkat edilmelidir.

DOĞAL BİR BURUN NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle ideal burun sağlık açısından bir sorun yok ise doğal görünmelidir. Başkası tarafından kişi bahsetmeden ameliyat olduğu anlaşılmamalı, yapılan burnun kaşlar, gözler,dudaklar, çene ve yanaklar ile orantılı olması çok önemlidir. Her hangi aksi bir durumda ameliyat tekrarlanmak zorunda kalındığında burun revizyona girer ve düzeltmek zorlaşabilir. Revizyon ameliyatları hem maliyetli hemde çok zahmetli bir ameliyattır.

Burun estetik ameliyatlarından sonra burunun tam olarak istenilen şekilde gelmesi yaklaşık 1 seneyi bulur. Zaman içerisinde burunun şişlikleri giderken buruk tam şeklini almaya başlar. Bu zaman tamamlandığında ancak burunun yüzümüze olan orantısını anlayabiliriz. Yani biraz sabretmek gerekir.

Aslında doğal burun kendi burnunuza en yakın olan burundur diyebiliriz. Ancak eskisinin aynısı diyemeyiz. Doğal burundan kasıt aslında sizin yüzünüzü tamamen değiştiren bir burundan ziyade yüzü güzelleştiren bir burun ortaya çıkarmaktır. Yüzde sırıtmadan bir bütünlük oluşturan burun doğal bir burundur.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ