Haber

Site Rengi

12.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir?
REKLAM ALANI

Cilt Bakımının Önemi

Her birey, sürekli güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Bunun yolu sürekli cilt bakımı yapmaktan geçer çünkü cildimiz, dış etmenlere karşı sürekli açık haldedir ve kirlenmelere karşı savunmasızdır. Cilt bakımının günlük rutinler ve belirli periyotlarla tekrarlanan bakım seansları olarak iki kategoride ele alınması mümkündür. Cilt bakımının yapılması, cildin her zaman temiz kalması ve yapısının bozulmamasını sağlayabileceği gibi ciltte daha önceden oluşmuş deformasyonların düzelmesine de yardımcı olur.

Cilt bakımı uygulanan doku kısa sürede kendini yeniler ve değişim göstererek size olumlu sonuçlar verir. Fakat cilt bakımının düzenli yapılmaması sonucu elde edilen güzel sonuçlar kaybolabilir bu yüzden düzenli olarak bakımların yapılması ve ihmal edilmemesi önemlidir.

Düzenli Cilt Bakımı Yapmanın Faydaları

Cildin sağlıksız bir görünümde olmasının bir çok nedeni vardır. Yetersiz beslenmek, vücudun ihtiyacı kadar sıvı almamak, güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, yoğun makyaj yapmak ve cildi temizlememek bunların arasındadır. Cildin yıpranması bir süre sonra kuru ve yorgun bir cilde neden olur ve kişiyi yaşlı gösterir. Düzenli yapılan cilt bakımı birçok olumlu sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. Bu sonuçlardan bazıları;

 • Akne ve sivilceden, bunların neden olduğu kötü görüntüden kurtulmak
 • Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak
 • Gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaşması ile cildin toparlanması
 • Ölü tabakadan kurtulmak ve yenilenmek
 • Ciltteki fazla yağdan ve kirden kurtulmak
 • Cildin nem dengesini korumak
 • Cilt hastalıklarına karşı tedbir almak
 • Cildin daha geç yaşlanması

Günlük Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

 1. Temizlemek: Cilt tipine uygun temizleyici kullanmak gerekir. Yağlı ve karma ciltler; köpük veya jel yapıda temizleyici tercih etmeliyken kuru cilde sahip olan kişiler, nemlendirici etkiye sahip krem yapıda temizleyicileri tercih etmelidir.
 2. Onarmak: Onarıcı etkiye sahip bakım ürünleri kullanmak, daha önceden oluşmuş sorunları çözmek ve yeni cilt sorunları engellemek için iyi bir yöntemdir.
 3. Nemlendirmek: Her cildin belirli oranda neme ihtiyacı vardır. Cildin nemlenmesi için su içmenin yanı sıra cilt tipine uygun nemlendiriciler ile her gün yeterli oranda nemlendirici kullanmak gerekir.
 4. Korumak: Cildi güneş ışınlarına karşı her mevsim korumak gerekir. Güneş ışınları sadece yazları zararlı etkiye sahip değildir. Ayrıca güneş kremleri, cildi zararlı ışınlara karşı koruduğu gibi, çevresel etmenlerden de koruyacak ve cildin yaşlanmasını önleyerek her zaman genç kalmasını sağlayacaktır.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ