Haber

Site Rengi

27.01.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Dolgu ve Yağ Enjeksiyon İşlemi Hakkında Bilgiler

REKLAM ALANI

Dolgu ve Yağ Enjeksiyon İşlemi

Vücuda, özellikle yüz bölgesine hacim kazandırmak için, dolgunluk sağlama amaçlı yağ enjekte işlemi uygulanır. Bu çalışma dolgu ve yağ enjeksiyon çalışması olarak adlandırılır. Yağ enjekte işlemi; yüzde yanaklara, alın bölgesine, çeneye, vücutta ise kalça ve bacak bölgesinde çökük alanlara uygulanır. Yağ enjeksiyon işlemi ilk başlarda sadece uygulanan bölgeye hacim kazandırmak amaçlı yapılırdı. Fakat ilerleyen yıllarda uygulanan kök hücrenin bölgesel onarıma da yardımcı olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine dolgu işlemi yaptıran kişi sayısında artış görülmüştür.

Enjekte İşlemi İçin Yağ Nereden Alınır?

Dolgu ve yağ enjeksiyon çalışmaları için yağlar genellikle karın bölgesinden, liposuction enjektörleri yardımı ile alınır. Bunun yanında kalça ve bel bölgesinden de yağ alımı sıklıkla kullanılır. Yağ enjekte işlemi uygulanacak alana göre farklı dokulardan da yağ almak mümkündür. Örneğin göz kapağına kaldırma işlemi uygulanacak ise göz altı torbalarından da yağ almak mümkündür.

Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Enjeksiyon işlemi genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Nadiren de olsa genel anestezi uygulanan cerrahi bir operasyonun bir parçası olarak da işlem yapılabilir. Mesela yüz germe işlemi yapılırken, yanaklarda doldurma işlemi uygulanıyorsa genel anesteziye ihtiyaç duyulabilir. Enjektörler ve bazı ince özel kanüller aracılığı ile vücudun belirlenmiş olan bölümünden yağlar alınır. Yağ alımı yapıldıktan sonra hemen enjekte işlemi yapılmaz. Santrifüj ya da saflaştırma işlemi ile yağ dokusu arındırılır. Saflaşan yağ dokunun yine özel kanüller yardımı ile ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilmesi işlemi tamamlanır.

Yağ Enjekte İşlemi Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Dolgu ve yağ enjeksiyon çalışmasında kullanılan yağ dokunun yeri enjekte edildiği alanda yaşama süresi kadar enjeksiyon işlemi kalıcılık gösterir. Uygulama yapılmadan önce yağların hava ile temasının önlenememesi, kalıcılık süresini kısaltmaktadır. Fakat son yıllarda gelişen teknoloji ile bazı cihazlar geliştirilmiş ve yağ dokusunun hava ile temasını azaltacak yöntemler geliştirilmiştir.

Yağ hücrelerinin canlı kalmasına yardımcı olan birçok etmen vardır. Bu etmenler; yağların işlenme tekniği, kullanılan cerrahi malzemeler, yağın alınma işlemi ve vücuda enjekte edilme işlemidir. Bu etmenlerin kaliteli ve en sağlıklı şekilde uygulanması ve kullanılması daha kalıcı dolgu işlemi sağlar.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ