Haber

Site Rengi

24.09.2020 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Eklem Ağrıları ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Eklem Ağrıları ve Tedavisi Hakkında Bilgiler
REKLAM ALANI

Eklem Ağrıları

Eklem ağrılarının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunların en başında ise kilo sorunları ya da spor aktiviteleri sırasında eklemlere aşırı yüklenmek olmaktadır. Eklemler hareket kabiliyetimiz etkileyen hayati noktalarımızdır. Fakat bazen yanma, sızlama, kızarıklık ya da şişme gibi belirtiler göstererek hayatı çekilmez hale getirmektedir. Burada bazı geleneksel yöntemle veya alternatif tıptan yardım alınsa da uzman doktor tavsiyesi alınması gerekmektedir. Eklem ağrıları yalnız bu gibi sorunlardan dolayı değil bazen kireçleme veya iltihap gibi sorunlardan da kaynaklanabilmektedir. Erken önlem alınmadığında ise eklem bölgelerinde şiddetli ağrılar devam etmektedir.

Vücudumuz iskelet sistemi ile ayakta durmaktadır. İskelet sisteminin birleştiği noktalar ise eklemleri oluşturmaktadır. Eklem noktaları üzerinde kıkırdak dokuları ve sıvılar bulunmaktadır. Bu tür dokuların veya sıvıların zarar görmesi eklem ağrıları oluşmasına yol açmaktadır. Genel de bu tür ağrılar yanma veya hafif ağrı şeklinde başlasa da iki üç gün içinde şiddetli ağrılara dönüşmektedir. Bu durumda uzman doktor kontrolünde tedavi alınmalıdır.

Eklem Ağrılar Nasıl Geçer?

Temelde eklem ağrılarına sebep olan unsur bulunmalıdır. İltihaplı ağrılarda veya dokuların zarar gördüğü ağrılarda erken tedavi oldukça önemlidir. Fakat sızlama veya hafif sancılı ağrılarda bazı alternatif tıp yöntemleri gelişmiştir. Eklem ağrıları bazen birçok hastalığın habercisi olabilir. Bu yüzden hastalığın sadece eklem bölgeleri ile alakalı olmadığını unutmayın. Ağrıların durdurulması için ağrı kesici veya kas gevşetici gibi ilaçlar işe yaramamışsa kesinlikle doktor tavsiyesine başvurulmalıdır.

Bu tür ağrıların genel sebebi hareketsiz yaşam, uyku düzensizlikler veya beslenme alışkanlıkları olarak göze çarpmaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir hayat için günlük koşu veya yürüyüşler ile hareket edilmeli, uyku süresi tekrar düzenlenmeli ve beslenme alışkanlıkları gözden geçirilmelidir.Hayat kalitenizi arttırmak hareket ederek mümkündür.

Eklem ağrıları için birçok yöntem uygulanabilir. Bunların en başında masaj yaptırmak olabilir. Profesyonel bir terapistten yardım almak ağrılarınızı büyük ölçüde azaltacaktır. İkincisi sıcak baskı uygulamaktır. Evde içerisine sıcak su doldurabileceğiniz her şey ile gerçekleştirilebilir. Tek yapmanız gereken sıcak su dolu bir torba yardımı ile eklem bölgesin masa uygulamaktır. Yöntemle oldukça basit ve kolay olsa da unutmamak gerekir ki doktor tavsiyesi dışında herhangi bir işlemde bulunulmamalıdır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ