Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Gribal enfeksiyonlardan beslenme ile kurtulmak

Gribal enfeksiyonlardan beslenme ile kurtulmak
REKLAM ALANI

Malum ülkemizde kış ayları mevsimleri yaklaşıyor henüz kışa girmeden grip hastalığı için sağlık depolamak istemez misiniz? İşte girip hastalığından beslenme ile kurtulmanın yolu.

Öncelikle bilinenin aksine sadece vitaminler bu enfeksiyonlardan sizleri korumaz vitaminleri gıda yardımı ile almalısınız. Unutulmamalıdır ki vitamin ilaçlarında bir besindeki kadar sağlıklı vitamin bulunmamaktadır. Örneğin bir portakal C vitamininin yanında folat, magnezyum gibi besinleri de yanında getirmektedir.

Fazla C vitamini almak vücuda fayda sağlamaz!

C Vitamininin vücudun bağışıklılığı güçlendirdiği fakat gereğinden fazla almanın bir faydasının olmadığı bilinmelidir.  Dolayısı ile gereksiz yere fazla C Vitamini almaktansa diğer besinlerden diğer vitaminlerin alınmasının doğru olduğunu unutmayın. Ve tek tipte beslenmenin her zaman için besin yetersizliğine yol açacağı unutulmamalıdır.

Kış aylarında tüketimi fazlalaşan portakal,mandalina,nar,greyfurt gibi besinlerin suyunun sıkılması yerine postalı tüketilmesi diğer besin maddelerinin de alınmasına yardımcı olacaktır.

Kuru baklagilleri sofranızdan eksik etmeyin!

C Vitaminini tüketirken diğer besin maddelerinin de alınması ve dengeli bir şekilde beslenilmesi gerektiğini sakın unutmayın. Kış aylarında C vitaminlerinin yanında kuru baklagiller sofralardan eksik edilmemeli günde 1 yumurta tüketilmelidir. Bu guruplardan alınan B Vitamini, magnezyum, çinko gibi besinlerin de bağışıklık sistemini güçlendirdiği unutulmamalıdır.

Bu vitaminlerin ve besinlerin yanı sıra D Vitamini de bağışıklığı güçlendirir ve önemli rol oynar. Kışa girerken aktif şekilde D vitamini almak ve vücutta depolamak girip hastalığından korur.

Kahvaltı yapmak bağışıklık sistemini destekler!

Alınan besin değerlerinin ve vitaminlerin yanı sıra öğün sırası sağlıklı olarak öğünleri almak ara öğünlerle atıştırmak ve en önemlisi güçlü bir kahvaltı vücuttaki  bağışıklık sistemini güçlendirir. Su tüketiminin gün içerisinde sıkça olması, C vitaminli besinlerin gün içerisinde 3 öğün olarak alınması da vücuttaki solunum sistemlerini temizleyerek bu tarz hastalıkların barınmasını önlemektedir.

Bunların dışında uyku saatlerine önem vermek sık sık elleri,yıkamak ve temizlik de bu tarz hastalıklardan sizleri korur

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ