Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Güzel Giyinme Hakkında Bilinmesi Gereken İpucular

Güzel Giyinme Hakkında Bilinmesi Gereken İpucular
REKLAM ALANI

Güzel Giyinmek, aslında modaya uygun giyinmek midir? Modacılar tarafından çok tartışılan konuların başında gelir. Çünkü modaya uygun giyinirken kendini gülünç duruma düşürebilen bedenler karşımızı çıkabilir. İşte tam da bu sebepten herkes vücuduna yakışan kıyafetleri tercih ettiği zaman kendi modasını yaratabilir. Ayrıca modayı takip etmek için, moda renkler ve moda aksesuarlar kullanarak trendi yakalamanız mümkün. Yerine göre giyinip, yerine göre aksesuar tercih etmek ve bedeninize, ten renginize yakışan seçimler yapmak her zaman için sizi güzel gösterecektir.

Yerine Göre Giyinmek

Kıyafetleriniz tercih ederken, gideceğiniz yerlere göre seçimler yapın. Güzel Giyinmek uğruna alakasız kıyafetler tercih etmekte sizi tuhaf gösterebilir. Örneğin bir kır düğününe davetlisiniz. Çok ağır koyu renklerde, aşırı taşlı kıyafet tercih ettiğiniz zaman konseptin dışında kalır ve çok güzel görünseniz dahi, insanlar size güzel görünüyormuşsunuz gibi bakmaz. Yapmanız gereken, papatyadan taç aksesuarı ile açık renklerde bir kıyafet tercih etmek olmalı. Aksesuar ve kıyafet seçimi sizde. Ben sadece uygunluk için aklıma gelen basit bir örnek verdim.

Ya da çok resmi bir toplantıya katıldığımızı düşünelim. Cıvıl cıvıl renklerden oluşan bir kıyafet tercih ederseniz, maalesef tüm dikkatleri üstünüze çekersiniz. Ancak olumlu bir dikkat çekme eylemi olmayacağını bilin. Siyah, koyu tonlarda şık bir takım ya da takıma benzer kıyafet tercih etmeniz yerinde olacaktır. 

Bedeninize Göre Kıyafet Tercihi

Güzel Giyinmek için vücudunuza uyan kıyafetler tercih etmeniz gerektiğini zaten vurgulamıştık. Nelere dikkat etmemiz gerektiğine de bir göz atalım.

Mesela balık etlisiniz. O halde açık renkli kıyafetleri hayatınızdan çıkartmanız daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Koyu renkler, özellikle siyah sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Ve sakın enine çizgileri olan kıyafetler tercih etmeyin. Bu sizi olduğunuzdan da daha kilolu gösterebilir.

Kalın bacaklara sahipsiniz. Vücudu saran dar pantolon ve taytlar ya da çok bol pantolonlardan ziyade, yine koyu renkli ve üstünüze tam oturan kıyafetler tercih edin.

Zayıf olan kişiler ise koyu renkleri tercih etmemeli. Enine çizgili, açık renkli kıyafetler güzel görünmenize yardımcı olur.

Güzel görünmek, kıyafet seçimi yerine göre ve vücudunuza göre olduğu sürece mümkün olabilir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ