Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilgiler
REKLAM ALANI

Karın Germe Ameliyatı

Kişiler karın bölgesinde oluşan deri fazlalığı, sarkıklık ve yağ fazlalığı gibi durumları düzeltmek için uygulanan tedavi yöntemlerinin başında karın germe ameliyatı gelmektedir. Özellikle hamilelik döneminden sonra ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlardan sonrasında, karın bölgesinde bulunan kas ve deri tam anlamı ile eski formuna dönmemektedir. Bunun sonucunda ise karın bölgesinde deformeler ve sarkmalar oluşmaktadır. Oluşan bu görüntünün düzelmesi için spor ve diyet gibi yöntemler bazı durumlarda yeterli gelmemektedir. Bu gibi sorunları karın germe ameliyatı ile kısa yoldan eski haline getirmek mümkündür. Her operasyonda oluşabilecek bazı riskler karın germe ameliyatı içinde geçerlidir. Kanama ve enfeksiyon oluşumu bu risklerin en önemlileri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmaya ve ani hareketler yapmamaya özen göstermelisiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır ?

Karın germe ameliyatı sırasında uygulanacak yönteme, hekim tarafından gerekli muayene ve inceleme işlemleri yapıldıktan sonra karar verilmektedir. Kişilere, karın estetiği ameliyatı sırasında genel anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Ameliyat sırasında genellikle sezaryen izi olarak adlandırılan bölge üzerinden yanlara doğru bir çizgi çizilmektedir. Bu çizgi üzerinden, göbek deliği bölgesine kadar olan sarkık ve çatlamış deri alınarak, kalan deri aşağı doğru gerilmektedir. Sarkıklık ve deformeye ek olarak kişilerde yağlanmada bulunuyorsa, yağ aldırma işlemi de aynı anda uygulanabilmektedir. Karın duvarı zarlarının üzerine atılan toparlayıcı dikişler sayesinde, gevşemiş karın kasları sıkılaşarak eski sertliğine kavuşması sağlanmaktadır. Ameliyat sırasında oluşturulan kesiklere, estetik dikiş uygulaması yapılarak kötü görünen dikiş izlerin oluşmasının önüne geçilmektedir. Ameliyat sonrasında karnınız sıkı bir görünüm kazanmış olacaktır.

Karın germe ameliyatı süreleri, kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tam karın germe ameliyatı süreleri yaklaşık 4 saate çıkabiliyorken, gevşeklik ve sarkma gibi sorunların daha az görüldüğü ameliyatlar 1, 1,5 saat içinde tamamlanabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında hasta 1 ya da 2 saat içinde kendine gelmektedir. Ameliyat günü hastanede kontrol altında tutulan hastalar, ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrasında özellikle karnı zorlayacak hareketler yapmaktan ve ağır kaldırmaktan kaçınmak gerekmektedir. Tam bir başarı sağlamak adını, doktorun verdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalı ve karın korsesi en az 6 hafta düzenli bir şekilde takılmalıdır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ