Haber

Site Rengi

19.01.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Kulak Estetiği Nedir? Kulak Estetiği Hakkında Bilgiler

Kulak Estetiği Nedir? Kulak Estetiği Hakkında Bilgiler
REKLAM ALANI

Kulak Estetiği Nedir?

İşitme görevi gören kulaklar, bazı durumlarda alışılmadık şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Kulakta, kulak estetiği uygulaması yapmayı gerektirecek doğuştan ya da sonradan gerçekleşen birçok şekil bozukluğu ile karşılaşmak mümkündür. Kulağın doğuştan gelen bir kısmının ya da tam olarak olmaması, sivri kulaklar, kulak çevresindeki fazla kıkırdak çıkıntıları, kulağın buruşuk bir kağıt gibi büzüşük görünmesi ve bir kaza sonucu kulakta meydana gelen kısmi kayıplar bu şekil bozukluklarına örnek olarak verilebilir. Halk arasında en sık rastlanan şekil bozukluklarından biriside kepçe kulak deformasyonudur. Tüm bu şekil bozuklukları kişileri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Bu durum genelde kişilerde mutsuzluk, öz güven kaybı ve toplum içinde rahat hareket edememe gibi sorunlar oluşturmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak, genel olarak kulakların olduğundan büyük görünmesi olarak bilinmektedir. Aslında bu bilgi tam olarak doğru değildir. Kepçe kulakları olan bir insan ile, normal kulaklara sahip bir insan arasında kulak boyutu olarak bir fark bulunmamaktadır. Bu durumun böyle algılanmasının temel nedeni kulak kıkırdaklarının şekli ile alakalıdır.

Kulak oluşumunun büyük bir kısmını 6 yaşına kadar tamamlamaktadır. Kulak estetiği uygulamalarından biri olan kepçe kulak ameliyatının, bireylere ilkokul öncesinde yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.  Bu sayede okul döneminde oluşacak eleştirilerin ve öz güven kaybının önüne geçmiş olursunuz. Fakat ülkemizde kepçe kulak ameliyatları genelde 20 ve 30 yaş aralarındaki kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Küçük yaşta kulak estetiği olacak kişilere anestezi uygulaması, erişkin kişilere ise genel anestezi uygulayarak kulak ameliyatı yapılmaktadır. Kulak estetiği sırasında, kulak arkasından bir kesik atarak işlem yapılmaya başlanmaktadır. Gerekli kıvrımları oluşturmak için dikiş atılacak kısımlar işaretlenmektedir. Daha sonra kıkırdak törpülenerek işlem yapacak konuma getirilir ve kulak tabanı ile kafa kemik zarı arasına dikişler atılarak, kulak ile kafa arasındaki açı daraltılır. Kulak kepçesine daha önce planlanan bölgelere konulan dikişler sayesinde şekil verilir ve kulak arkası estetik dikiş ile kapatılarak işlem tamamlanır.

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında pansuman uygulanarak, lokal anestezi ile ameliyat olan kişiler aynı gün evine gönderilmektedir. Herhangi bir dikiş aldırma işlemine gerek olmadan yapılan kulak estetiği ameliyatı sonrası, hastalar 3 gün sonra rahatlıkla banyo yapabilirler.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ