Haber

Site Rengi

19.01.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanabilir?
REKLAM ALANI

Liposuction Nedir ?

Liposuction, vücutta diyet ve egzersiz gibi eylemlere direnç gösteren yağ birikimlerini, parçalayarak vücuttan atan bir cerrahi işlemdir. Başka bir deyişle, özellikle karın, kol, kalça ve bacak bölgelerine vakum tekniği ile uygulanan yağ çıkartma ameliyatıdır. Liposuction, oluşan fazla yağ birikintilerini kaldırarak vücuda daha iyi bir şekil kazandırmayı amaçlamaktadır. Uygulanan bu işlem lokal ya da genel anestezi şeklinde uygulanabilir. Uygulamayı yaptıracak kişiler, bu cerrahi işlem için uygun bulunduktan sonra, doktorun verdiği talimatlara tam olarak uyum sağlarsa sorunsuz bir ameliyat süreci geçirecektir.

Liposuction İşlemi Kimlere Uygulanabilir ?

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi Liposuction işleminde de uzman bir doktor görüşü almak gerekmektedir. Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir, sadece bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarını daha belirgin hale getirmeyi amaçlayan bir yağ parçalama yöntemdir. Bölgesel inatçı yağlanmalar dışında, kilo problemi olan kişilerin, ilk olarak spor ve sağlıklı diyetler ile kilo vermeyi denemesi daha doğru olacaktır.

Liposuction, kronik bir sağlık sorunu bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan tüm kişilere uygulanmaktadır. Liposuction, her yaş grubuna uygulanan bir yöntem olsa da, yaş ilerledikçe deri elastikliğini kaybettiği için bazı ileri yaştaki kişilere bu uygulama yapılmamaktadır. Özellikle kalp, diyabet gibi kronik hastalığı olan kişilere uygulama yapmaya karar vermeden önce mutlaka bir takım testler yapılmalıdır. Yapılan bu testler sonucu oluşabilecek faktörler belirlenmeli ve tehlike oluşturabilecek durumlara karşı gerekli önlemler alınmalıdır.

Liposuction Nasıl Uygulanır ?

Liposuction öncesi, uygulamayı yapacak doktor işlem yapılacak bölgeleri işaretlemektedir. Bazı durumlarda öncesi ve sonrası yapmak adına fotoğraf çekilebilir.

-Hastaya uygun anestezi uygulandıktan sonra, steril bir sıvı çözelti işlem yapılacak bölgeye enjekte edilmektedir. Bu sıvı içerisinde bölgedeki ağrıyı hafifletecek, kan damarlarını daraltarak kanamayı önleyecek tuzlu su ve bikarbonat bulunmaktadır.

-İşlem sırasında deriye küçük kesikler atılarak, bu kesiklere vakum makinesine bağlı bir cihaz yerleştirilmektedir. Yağın parçalanarak, emilmesi için vakum borusu ileri geri hareket ettirilerek fazla sıvı ve kanda boşaltılmış olur.

-Ameliyat sonrasında fazla sıvının boşalması için kesikler bir süre açık bırakılmaktadır.

-Uygulama bittikten sonra, kesiklere dikiş atılarak ilgili bölge bandaj yardımı ile sıkıca sarılmaktadır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ