Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Meme Büyütme Ameliyatı Kime, Neden Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı Kime, Neden Yapılır?
REKLAM ALANI

Her kadın kendini özgüvenli hissetmek için farklı şeylere ihtiyaç duyar. Meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kadınlar için de farklılıklar söz konusudur. Her kadının meme şekli, büyüklüğü, kişinin boyu, derisi, göğüs yapısı farklıdır ve bu farklılıklar doğrultusunda deneyimli bir plastik cerrah ile konuşulmalı, kişi için en doğru karar verilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Kime, Neden Yapılır?


Meme büyütme ameliyatı öncelikle kişi memelerinden memnun değilse, memelerini küçük buluyorsa, özgüven sorunu yaşıyorsa kişinin isteğine bağlı olarak yapılır. Bir memenin diğer memeden daha küçük olması da meme ameliyatı yapılma nedenlerindendir. Bunların haricinde meme kanseri sonrası meme büyütme ameliyatı yapılabilir.


Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan İmplantlar


Meme büyütme ameliyatlarında vücutta bulunan yağ dokusundan yararlanılabilir. Bu yöntem vücuduna yabancı madde koymak istemeyen hastalar için tercih edilen bir yöntemdir. Her iki karın yağı, bacak içi ve karın-basen bölgesindeki yağlardan yararlanılır. Kök hücre içeren yağ enjeksiyon teknikleri kullanmakta yağların o bölgede daha uzun yaşamasını sağlamaya yarar. Bir diğer yöntem ise silikon jel veya tuzlu su içeren implantların kullanılmasıdır. Hangi protezin kullanılacağı memenin şekline ve göğüs yapısına göre farklılık gösterir. 


Meme Büyütme Ameliyatı Hazırlık Aşaması


Meme büyütme ameliyatından önce deneyimli plastik cerrahınız ile görüşerek memenin büyüklüğü ve görünümü ile ilgili konuşularak karar verilir. Son karar ameliyat sırasında deneme boyları hastaya uygulandıktan sonra plastik cerrah tarafından verilir. Ameliyat öncesi sigara kullanımına ara verilmeli, alkol kullanılmamalı, kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuza bildirmelisiniz. Ameliyattan bir gece önce gece yarısından sonra bir şey yiyip içmemelisiniz.


Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Plastik cerrahınız göğsünüzün ya da kolunuzun altından veya meme ucunuzun etrafında tek bir kesi yapar. İmplantı yerleştirdikten sonra ise kesiği dikişlerle kapatır. 


Meme Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar


Meme büyütme ameliyatı sonrası kanamalar, meme ağrısı, meme ucunda değişiklikler, enfeksiyon ve meme implantının şeklinin bozulması gibi komplikasyonlar yaşanabilir. Plastik cerrah tarafından yapılan düzenli muayenelerle oluşabilecek komplikasyonlar erken dönemde kontrol altına alınabilir.

Steril bir ortamda, deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılacak olan ameliyat, komplikasyonların oluşmasının engellenmesine yol açar.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ