Haber

Site Rengi

11.04.2021 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Saç Ektirme Operasyonu Hakkında Merak Edilenler

Saç Ektirme Operasyonu Hakkında Merak Edilenler
REKLAM ALANI

Saç Ektirme Operasyonu


Saç ektirme operasyonu saç dökülmesi yaşayan pek çok kişinin tercih ettiği bir operasyondur. Türkiye sağlık turizminde saç ekimi operasyonunda ön sıralarda gelmektedir.

Saç Ekimi Süreci Nasıldır?


Saç ekimi deneyimli doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Doktor tarafından kişinin saç yapısı, saçın dökülme nedenleri ve ne kadar döküldüğü ile ilgili incelemeler yapılır. Günümüzde en çok tercih edilen saç ektirme teknikleri FUE ve DHI teknikleridir. Saçlar belli bir planlama yapılarak ekilmelidir; aksi takdirde saçlar arasında ayrıklıklar oluşur ya da saçlar birbirinin üzerine gelerek kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Saç kökleri düzgün bir şekilde alınmalıdır, saç kökleri zarar gördüğü takdirde o bölgede tekrar saç çıkmamasına neden olabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?


Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler bir hafta öncesinden itibaren ameliyat için hazırlık yapmalıdır. Bu süreçte sigaraya ara verilmeli, saçlar boyanmamalı ve alkol kullanılmamalıdır. Saçta jöle gibi kimyasal maddeler kullanılmamalıdır. Saç ekiminde göğüs, bacak-kol, genital bölgelerden ve enseye yakın, başın arka tarafından alınan saç köklerinden yararlanılır. FUE tekniğinde saç kökleri başın arka tarafındaki bölgeden tek tek alınır. Kişiye lokal anestezi uygulanır. FUT enseden bir bant halinde saç şeridinin çıkarılması ve köklere ayrıştırılması tekniğidir. Saç ekimi ameliyatları için tek seans yeterli olabilir. Kişinin saçı kalın telli ve saç ekilecek alan azsa tek seans yeterli olabilirken, kişinin saçı ince telli ve zayıfsa daha çok seans gerekebilir. Saç ekim işlemi bir gün sürmektedir ama bu süre saç kökü sayısına ve uygulanan tekniğe göre değişiklik gösterebilir.

Saç Ekimi Sürecinde Yaşanabilecek Komplikasyonlar


Deneyimli bir doktor tarafından yapılmadığı takdirde saç ekim sürecinde birtakım komplikasyonlar yaşanabilir. Bunlar kanama, enfeksiyon, saç köklerinin alındığı yerde yaraların olması, dermoid kist, yanlış yöne uzayan saçlar, saç alınan alanda his kaybı yaşanabilir. Saç ektirme ameliyatları kadınlara oranla erkeklerde daha başarılı sonuçlar vermektedir. Saç ekimine artan talep yüzünden ameliyat ortamına uygun olmayan ve sağlıksız ortamlarda ucuz fiyatlara bu işlem uygulanmakta ve saç ekimi yaptıran kişilere telafisi zor zararlar vermektedir. Saç ektirme ameliyatları steril bir ortamda, deneyimli doktorlar tarafından yaptırılmalıdır.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ