Haber

Site Rengi

21.10.2020 - Yeni Nesil Firma Rehberi
Firmam

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı
REKLAM ALANI

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı, bütün estetik ameliyatlar arasında en büyük fark yaratan ameliyattır. Yaşlandıkça yüz bölgesinde oluşan hacim ve kolajen kaybı kırışıklık ve sarkık bir görüntüye neden olmaktadır. Bu durum kadınları rahatsız ettiği kadar erkekleri de rahatsız etmektedir. Kişiler yaşlandıkça ya da kilo vermeye başladıkça yüz sarkmaya başlar ve oval görüntüsü kaybolur. Yüz estetiği ameliyatı, hastanın gevşeyen ve sarkan yüz derisinin fazlalıkları alınarak, daha genç bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Yapılacak yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmayacaktır fakat kişilerin genç bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Yüz germe ameliyatlarında kullanılan birden fazla yöntem bulunmaktadır. Uygulanacak yöntem seçilirken hastanın yaşı, sigara kullanım durumu, sağlık durumu, cinsiyeti, cildinin durumu, yüzündeki yaşlanma derecesi ve kemik yapısı büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle her hasta için farklı işlemler planlanabilir, yaşlanma ve sarkma derecesine göre ameliyatın gidiş yönüne karar verilebilir.

Cilt kırışıklığı ve sarkmaları olan hastalarda klasik yüz germe ameliyatı uygulanmaktadır. Bu uygulama sırasında favori bölgesinden başlayarak, ilk olarak kulak önüne daha sonra ise kulak arkasına doğru devam eden bir kesi yapılmaktadır. Bu ameliyat sırasında, cilt üzerinde kesinlikle gerginlik bırakılmamalıdır. Aksi halde iyileşme sırasında cilt çok gerilecektir ve kötü bir iz oluşacaktır.

Yüz germe tekniklerinde kullanılan bir diğer uygulama ise Endoskop adı verilen ve cerrahi kameralar eşliğinde yapılan uygulamadır. Bu uygulama sırasında oluşturulan küçük kesiler sayesinde, derin dokular tespit edilip, yukarı çekilmektedir. Endoskop yüz germe uygulaması, genelde cilt sarkması ve kırışıkların az olduğu hastalara uygulanmaktadır.

Hastalar, Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı öncesinde kanamayı arttırma riski bulunan aspirin, E vitamini ve bitki çayı kullanımı bırakılmalıdır.

-Sigara kullanımı yara iyileşmesini geciktirmektedir. Bu nedenle sigara kullanımı, ameliyattan önce mutlaka bırakılmalıdır.

-Ameliyat sonrasında, saç boyatmak en az 1 ay önerilmemektedir. Bu nedenle ameliyat öncesi saçlarınızı boyamanız doğru bir karar olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası, Belirgin Bir İz Kalır Mı?

Ameliyat sonrası kullanılan özel dikiş ve pansuman malzemeleri sayesinde oluşacak izler en aza indirilmektedir. Ameliyat izlerinin başlangıç ve bitiş noktası saç derisinde kaldığı için görünmemektedir. Kulak çevresinde oluşan iz ise, yüz birleşme hattında yer alması nedeni ile çok belli olmamaktadır. Kanama ve enfeksiyon gibi olaylar gelişmesi durumunda, yara iyileşmesi gecikeceği için tedavi gerektiren izler kalabilmektedir.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ